Selçuk SUCU
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR

                                                               EĞİTİM FAALİYETLERİ

     Hükümlülerin kendisine ve çevresine duyarlı, sosyal ve manevi yönden toplumla uyumlu, suç ortamından ve suç işlemeyi doğuran nedenlerden uzaklaşmış bir şekilde topluma yeniden kazandırmayı amaçlayan eğitim ve iyileştirme çalışmalarımızı yürütmek üzere Eğitim Servisinde bir öğretmen ve iki infaz koruma memuru çalışmaktadır.
Kurumumuzda okuma yazma bilmeyen ya da yetişkin, başarı belgesi bulunmayan 65 yaş altı, sağlık durumu elverişli hükümlüler için I. ve II. Kademe kursları açılmaktadır.

     Okuma yazma, iş ve meslek kursları İlçe Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle açılmaktadır. Çok geniş bir yelpazede açılan ve açılacak bu kursların hükümlülerimizin tahliyeleri sonrası iş bulabilecekleri ya da kendi işlerini kurabilecekleri nitelikte olmasına özen gösterilmektedir. Bu doğrultuda Elektrik tesisatçılığı kursu, sıhhi tesisatçılık kursu, yağlı boya resim kursu ve Kur’an kursu başlaması planlanmakta olup saç sakal kesim kursu devam etmektedir.

     Kurumumuzda sinema, bilgi yarışması, münazara, şiir, kompozisyon, resim, tiyatro, konser gibi etkinlikler düzenlenmiş olup, belirli zamanlarda düzenlenmesi tekrarlanmaktadır.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

 

 

 

 

                   

    
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Erzurum Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←